5 mýtů o investování

Schovávala si vaše babička peníze do hrníčku v kuchyni a vy jste si říkali, že to není nejlepší nápad? Víte, že pokud se svými financemi nepracujete a necháváte je volně ležet na bankovním účtu, tak děláte to samé jenom v moderním pojetí? V době, kdy inflace dosahuje maxima z posledních x let, je přímo žádoucí se svými financemi pracovat a smysluplně je investovat. 

Pojďme si vyvrátit 5 největších mýtů, které okolo investování panují a proč byste se neměli bát začít investovat:

Investování je jen pro bohaté

 • To je jeden z největších mýtů, který okolo investování panuje. Investování je opravdu pro každého. K vaší první investici nepotřebujete mít obrovské balíky peněz. 
 • Investice u Fingood začínají na 1000 Kč. Svou investiční cestu můžete zahájit hezky pozvolna a pravidelným reinvestování svých výnosů a investic postupně překlopit peníze, aby pracovaly pro vás. 

Banka se o mé peníze stará dostatečně

 • Spořící nebo běžný účet stále patří mezi populární způsoby, jak lidé pečují o své úspory. Jenže banky na svých účtech pravidelně snižují úroky a ty už dávno klesly hluboko pod hladinou inflace (3 - 4 %). To je pro takto uložené peníze špatná zpráva. Každým dnem se totiž, právě díky inflaci, reálná hodnota vašich úspor o malý kousek sníží.
 • Fingoodem naopak máte jistotu, že se vaše finance budou zhodnocovat. Naše úrokové míry se pohybují mezi 7–12 % a díky pravidelnému reinvestování si můžete velmi snadno vybudovat pasivní příjem, který vám každý měsíc bez starostí přistane na účtu.

Investování je příliš riskantní

 • Jako není ohně bez kouře, tak není investice bez určitého rizika. Každá investice má svá jedinečná specifika. Nelze však házet veškeré investování do pytle s nápisem nebezpečné. 
 • Ve Fingoodu minimalizujeme rizika naší důkladnou risk analýzou. Každá investiční příležitost projde pečlivou kontrolou ostříleného týmu risk manažerů, kteří zkoumají vše od cashflow, kontrolu účetnictví až po business plán. 
 • Tento „hlídací pes“ umožňuje Fingoodu překládat investorům pouze prověřené investice s prokazatelnou historií, dobrou finanční kondicí a jasnou vizí
 • Každá investice na Fingoodu je navíc zajištěna zástavou movitého nebo nemovitého majetku, směnkou a notářským zápisem s přímou vykonatelností. Míra zajištění záleží na výnosu investice. Čím vyšší je výnos, tím nižší je zajištění a naopak. Investorům doporučujeme pečlivě si pročíst analýzu, která se nachází u každé investice a zároveň diverzifikovat riziko mezi více investic.

Investování je příliš složité a jen pro zkušené

 • Přestaňte si představovat investování jako VIP klub pro pány v dobře padnoucích oblecích, kam pro vstup potřebujete tajné heslo. Investování je opravdu pro každého a stačí jen překonat prvotní obavy z neznámého. 
 • Investování na Fingoodu není o nic těžší než nákup na e-shopu. K založení investičního profilu na Fingoodu vám stačí jen pár minut a v případě jakýchkoliv problému vám rádi s vašimi prvními kroky pomůžeme.

Investovat mohu jenom do mladých startupů, anonymních společností nebo nezkušených firem

 • Tohle rozhodně neplatí u Fingoodu. Ve Fingoodu totiž, stejně jako naši stávající investoři, podporujeme zavedené české firmy a jejich často velmi zajímavé osobní příběhy.
 • Svou investici tak nesvěřujete velkému anonymnímu podniku nebo startupu s plány pouze na papíře a nulovými výdělky, ale podílíte se na rozvoji malého a středního podnikání. Ve spoustě případů jde o rodinné firmy, kde se vědomosti a podnikání předávají z generace na generaci.

Podařilo se nám vás přesvědčit, že investování není nic složitého
Představte si, jak vám na váš účet každý měsíc přistane suma peněz, pro kterou jste neudělali nic víc, než že jste byli chytřejší než ostatní a začali jste investovat s Fingoodem. O tom, jak vysoká ta částka bude rozhodujete jen vy sami.